Erasmus+

 

Afyon Kocatepe Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından “2015 yılı Erasmus+ Ana Eylem 1: Bireylerin Öğrenme Hareketliliği – Program Ülkeleri ile Ortak Ülkeler arasında Yükseköğretim Öğrenci ve Personel Hareketliliği” faaliyetleri kapsamında üniversitemiz adına başvurulan 2015-1-TR01-KA107-016315 numaralı proje kapsamında AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türkiye Ulusal Ajansı) tarafından Malezya ve Gürcistan ile hareketlilik başvurumuz kabul edilmiştir.

Türkiye Ulusal Ajansı’na yapılan 85 başvurudan Afyon Kocatepe Üniversitesi de dâhil olmak üzere toplam 16 üniversite Hibe desteği almaya hak kazanmıştır. Proje kapsamında, üniversitemize sağlanan hibe toplam 41.720 €’dur. 2016 yılından itibaren Gürcistan ve Malezya’dan 2 lisans öğrencisi üniversitemizde eğitim alacak ve 2 akademik personel de bu ülkelerde ders verecektir. Türkiye’den ise 2 lisans öğrencisi Gürcistan’da eğitim alacak ve 2 akademik personel de Gürcistan ve Malezya’da ders verecektir. 


Programa dair karşılıklı hazırlıklar tamamlandığında öğrenci ve öğretim elemanlarımıza hareketlilik duyuruları yapılacaktır.

Partner üniversiteleri görmek için tıklayınız.

Partner üniversiteler hakkında detaylı bilgi edinmek için tıklayınız.

Örnek anlaşma metnine ulaşmak için tıklayınız.

Isced Subject Codes için tıklayınız.

31 Aralık 2015, Perşembe 49271 kez görüntülendi