GİRİŞ

 

Erasmus+ Öğrenim Hareketliliği kapsamında yurt dışında eğitim alma hakkını kazanmış tüm öğrencilerimizi kutlarız.

Bu el kitabı, Erasmus+ Öğrenci Öğrenim Hareketliliğinden faydalanacak öğrencilerimiz için yapılması gereken işlemler konusunda bilgi vermek amacıyla AKÜ Uluslararası İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından hazırlanmıştır.

Öğrenci, yurtdışında da bu el kitabından yararlanacağı için el kitabını yurtdışına giderken yanında götürmelidir.

Bütün öğrencilerimizin güzel bir Erasmus Öğrenim dönemi geçirmelerini dileriz.

Afyon Kocatepe Üniversitesi

Uluslararası İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi

 

 

SÜRECİN BAŞLAMASI

 

Uluslararası İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından öğrencinin Erasmus+ aday öğrencisi olduğu, iletişim bilgileri ile birlikte misafir olacağı üniversiteye e-posta ile bildirilir.

Karşı üniversite, birimimiz aracılığı ile veya direkt öğrenciye başvuru prosedürlerini belirten bir e-mail gönderir. Göndermediği takdirde, öğrenci, gideceği üniversitenin web-sayfasından başvuru prosedürünü öğrenir.

Öğrenci, başvuru sürecinde ilgili üniversitenin web sayfasında bulunmayan her türlü bilgi için gideceği üniversite ile iletişime geçebilir.

GİTMEDEN ÖNCE HAZIRLANACAK BELGELER

A-Başvuru Aşamasında

Başvuru Evrakları (Aşağıdaki belgeler başvuru için karşı üniversiteye gönderilmek üzere birimimize teslim edilecektir. Belgeler, her üniversiteye göre değişiklik gösterebilir. Öğrenci, gideceği üniversitenin başvuru aşamasında istediği belgeleri gideceği üniversitenin web-sayfasından öğrenir.)

Başvuru formu (Application Form)

Öğrenim anlaşması (Learning Agreement) (Ulusal Ajans’ın önermiş olduğu bu kitapçıktaki Learning Agreement formunun kullanılması gerekmektedir)

Konaklama formu (Accommodation Form)

Pasaport Fotokopisi (isteniyorsa)

Fotoğraf (2 adet) (isteniyorsa)

Güncel Transkript (İngilizce) (isteniyorsa)

Özgeçmiş CV (isteniyorsa)

Dil Sertifikası (isteniyorsa)

04 Ocak 2016, Pazartesi 4308 kez görüntülendi