Erasmus+ KA131 Değişim Programı kapsamında Ders Verme ve Eğitim Alma hareketlilikleri başvuruları, 26 Mayıs –09 Haziran 2024 tarihleri arasındadır.
Hareketliliklerin 26 Temmuz 2024 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Gitmek isteyen personelin başvuru formu, davet mektubu (invitation letter), dil belgesi ve puanlama (bilgi) formunu 26 Mayıs –09 Haziran 2024 tarihleri arasında, saat 17.00’a kadar Erasmus Başvuru Portalı’na (https://turnaportal.ua.gov.tr/) yüklemesi ve başvurusunu tamamlaması gerekmektedir.

Ders verme hareketliliklerinin KA131 kapsamında anlaşmalı olduğumuz üniversitelerle gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Başvuru tarihi başlamadan önce yeni anlaşmalar yapılabilir. Ancak başvuru tarihleri süresince yeni anlaşmalar değerlendirilmeye alınmayacaktır.

Eğitim alma hareketliliklerinde ise üniversitelerle ya da alanıyla ilgili bir kurum/kuruluştan eğitim alma faaliyeti gerçekleştirilebilir.

Başvuru ilanı, puanlama formu ve kontenjanlara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Başvuru ilanını görmek için tıklayınız.
Puanlama formunu (bilgi formu) görmek için tıklayınız.
Kontenjanları görmek için tıklayınız.
Ek-1 AKÜ Personel Kriterleri için tıklayınız.

Not: Başvuru formu belgesi, başvurunuzu tamamladıktan sonra oluşmaktadır. Başvuru formunun altına isim-soyisim yazıp imzanızı atarak sisteme yeniden yüklemeniz gerekmektedir. Tüm kanıtlayıcı belgeleri (yayın, vb.) ise “diğer” adı altında sisteme yükleyebilirsiniz.

06 Mayıs 2024, Pazartesi 1253 kez görüntülendi