Kazanan öğrencilerimizin, aşağıdaki maddeleri bir yol haritası şeklinde değerlendirip, tüm maddeleri dikkatli bir şekilde okumalarını rica ederiz.

1. Erasmus Öğrenim Hareketliliği Başvuru Sonuçları

2023-2024 Akademik Yılı Bahar Dönemi Erasmus+  KA131 öğrenci öğrenim hareketliliği yerleştirme sonuçları için tıklayınız!

Öncelikle hepinizi tebrik ederiz. Listede ismi bulunan öğrenciler, Erasmus aday öğrencisi olmaya hak kazanmıştır. Yerleştirilen öğrencilerin başvuru değerlendirilmesi partner üniversite tarafından yapılacak, nihai karar partner kurum tarafından verilecektir. Partner kurumdan kabul onayı alan öğrenciler, 2023-2024 Akademik Yılı  Bahar döneminde Erasmus öğrenim hareketliliğini gerçekleştirebilecektir.  Mücbir bir neden olmaksızın üniversite değişikliği yapılmayacaktır.

2. Hareketliliğe Hak Kazanan Öğrencilerin Karşı Kurumlara Nominasyon ve Başvuru Süreci

Lütfen aşağıdaki bilgilerin tümünü okuyunuz. Aşağıdaki bilgilerin içerdiği prosedürün takibinden öğrenci sorumludur!

Hareketliliğe hak kazanan öğrenciler, karşı kurumlara birimimiz tarafından aday (nomine) gösterilecektir.

Öğrencilerimiz, başvurularını yapmadan önce, merkezimizden partner üniversiteye ve öğrencimize iletilecek olan nominasyon e-postasını beklemelidirler.

Hareketliliğe hak kazanan öğrencilerin seçildikleri okulların son başvuru tarihlerinin yakın olabilmesi sebebiyle, öğrencilerin gidecekleri üniversitenin başvuru işlemlerine başlaması gerekmektedir. Son başvuru tarihleri için partner üniversitelerin web sayfalarını inceleyiniz. Partner üniversitelerin başvuru prosedürünü takip etmek öğrencilerin sorumluluğundadır. Eğer partner üniversitenin, merkezimize iletmiş olduğu bir başvuru bilgisi olması halinde, bu e-posta öğrencimizle paylaşılacaktır.

paylaşılacaktır.

3. 4 Kasım 2023 Zorunlu Oryantasyon Programı

Uluslararası İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğümüz tarafından gidecek olan öğrencilerimize 4 Kasım 2023 tarihinde “AKÜ Sosyal Tesis” Salonunda saat 09:00 – 18:00 arasında “Kahvaltı ve Oryantasyon Toplantısı” düzenlenecektir.

Oryantasyon Toplantısına katılım tüm aday öğrenciler için zorunludur! Oryantasyon toplantısına katılım sağlanmaması durumunda, faydalı tüm bilgileri kaçırabilir ve Erasmus+ hareketliliği süresince bilinmesi gereken bilgileri kaçırdığınız için zorluklar yaşayabilirsiniz.

AKÜ Sosyal tesis, Atatürk Kongre Merkezi’nin arkasında yer almaktadır.

4. Kazanılmış Erasmus+ Öğrenim Hareketliliğinden Vazgeçme

Erasmus+ öğrenim hareketliliği kapsamında kazanılan haklar bir sonraki döneme devredilmemektedir. Erasmus+ öğrenim hareketlilik hakkını iptal etmeyi düşünen öğrencilerin imzalı dilekçelerini 3 Kasım 2023 17:00’a kadar uib@aku.edu.tr adresine e-posta ile iletmeleri gerekmektedir. Feragat dilekçesi için tıklayınız. Bu tarihten sonra hareketlilik hakkından mücbir bir neden olmaksızın vazgeçen öğrencilere, bir sonraki başvurularında -10 puan uygulaması yapılacaktır.

26 Ekim 2023, Perşembe 951 kez görüntülendi