Bildiğiniz üzere, Fulbright Komisyonu’nun Türk vatandaşlarına yönelik farklı burs programları bulunmaktadır. Türkiye’deki meslek yüksekokullarında okuyan öğrencilere yönelik olarak verilen Meslek Yüksekokulu Öğrenim Bursu ile ilgili olarak Komisyon sizlere kısa bilgi notu iletmektedir.

Meslek Yüksekokulu Öğrenim Bursu, Türkiye’deki meslek yüksekokullarının belirli bölümlerinde okuyan öğrencilerin, Amerika Birleşik Devletleri’nde “Community College” adı verilen yüksek öğrenim kurumlarında, bir yıl ders almalarını ve bir yılın sonunda Türkiye’ye dönmelerini amaçlamaktadır. 2007 yılında başlatılan burs programı, Türkiye’de meslek yüksekokullarında okuyan öğrencilere Amerika Birleşik Devletleri’nde eğitim görmek üzere burs veren tek burs programıdır.

2021-2022 Akademik Yılı Güz Dönemi’nden itibaren geçerli olarak, bir akademik yıl süre ile verilecek olan bursa son başvuru tarihi 14 Aralık 2020’dir. Burs kapsamına giren ana alanlar; Bilgi Teknolojisi, İşletme Yönetimi, Kamu Güvenliği, Medya, Okul Öncesi Eğitimi, Turizm ve Otelcilik Yönetimi, Uygulamalı Mühendislik ve Ziraat’tir. Bu alanların alt dalları, web sitemizde bu burs programına ait sayfada yer almaktadır. Burs programına başvurmayı düşünen öğrenciler başvuru formu ve ayrıntılı bilgiye www.fulbright.org.tr adresinden ulaşabilirler.

Bursa başvurmayı düşünen adaylar, başvuru formlarına ve başvuru şartlarımız ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.fulbright.org.tr adresinden ulaşabilirler.

09 Kasım 2020, Pazartesi 868 kez görüntülendi